Bugun...
Şanlıurfa °C

09-10-2014
Fuat GEMALMAZ

Fuat GEMALMAZ

AİLE YAPIMIZA VE DİLİMİZLE...

Ülkemde ülkemin ana dilini böylesine hakir etmeye böylesi halkımın özel yaşamından kesitler verir gibi gösterip halkımın yaşam tarıyla böylesi alay eden programlara karşı ses çıkarmayan RTÜK kınıyorum.

Denetim denetleyici görevini üstlenmiş olan bir ülkenin resmi kurumunun böylesi sözde basın yayın özgürlüğü varmış.

Batsın böyle özgürlük böyle soytarılık ya, bir program yapacaksanız istediğinizi yapın ama benim ülkemin dili olan Türkçe diline adeta hakaretten başka bir şey yok ya böyle programları birde salonda yüzlerce ekran başlarında milyonlarca aptalım sanki çokta bir şeyler yapıyorlarmış ta kahkaha atıyorlar.

Çok iyi dinleyin beyler hanım efendiler. Bu ülkede hiçbir kimse her kim olursa olsun ülkemin resmi dili ve halkımın dili olan Türkçe dilini rencide etmeye hakkı yoktur.

Ülkemin sözde birkaç ulusal kanallarında kendileri gibi sözde program olan güldürü ve mizahlı bol sohbetli olan programlara bakın. Hepsi boş bir yayın akışı ve bu yayın akışında kendi istekleri gibi programlayan. Bu programlarda direk olarak ülkemin resmi diline halkımın doğal yaşamına hakaret içeren dillerini eğip halkımın günlük yaşam ve aile içinde resmen edep terbiyeyi kaldırtacakları kadar illeri giden sözde sanatçıları olan kişilerin halkımla ülkemin resmi diliyle alay etmelerine neden müsaade etiklerini anlamış değilim. Böylesi bir alayı gözlerimizle görür kulaklarımla duymaktayım.

Demek ki RTÜK artık görev yapmadığının kanısına varır gibi olmaktayım böylesi programlara nasıl müsaade edildiğini anlamışta değilim.

Geçmişte bakın böylesi programcıların mizah sanatçıların şimdilerde renklerine bakın fikir ideolojilerine bakın resmen utanır olmaktayız.

Yıllarca bunları ne akılla izlemiş ve yapmış oldukları programları izleyerek kıymetli zamanlarımızı harcamışız dercesine artık şaşar bir duruma düşmüşüz.

Şimdi o sanatçıların geneli ülkemi kaosa sürükleyen halkımızı galiyena sürüklediklerini apaçık gördük ve birde utanmadan kendi yandaşları olan ekranlara çıkıp halen alay eder olmaktalar.

Şimdi çarşı pazarlarda bir çok yerde tabelalar İngilizce yada Arapça yazılır olmakta buna çok kızmaktayım arkadaşlar ya bu ülke Türkiye Türkiye’nin resmi dili Türkçe ise o zaman Türkçe tabelalar olsun ne öyle c yaz k oku yok I yaz a oku öyle bir şey olmamalı arkadaşlar.

Ben geçen yolculuk yaparken otobüs firmaları birkaç kanal adeta dayatma zorunluluğu gibi önümüze koymuş oldukları sözde hizmet ekranlarını izlerken bir sözde güldürü programı vardı izledim ama resmen evdeki evlatlarımızın ahlakının bozacağını ve aile içersinde edep terbiyenin yok olacağını kesin kana atına vardım.

Ülkemizde bu gibi dil bilgisi ve lisanımıza böylesi hakaret eden kişilere ve ilerdeki bazı tabela ve duvar yazılarına tüm ülkemin idareci ve yöneticileri görev bilerek sahiplenmesek böylesi çarpıklıkların önüne gelecekte geçemez olacağız.

İşin özünde ağlanacak halimize güller olmuşuz, bizi böylesine rencide eden insanların neden böylesi izler olduk, dinler oluyoruz anlamış değilim.

Bu duruma şimdiden en iyi müdahale etmemizin zamanı geçmiştir böylesi dilimizle alay eden kişilere de biat etmeyelim.

MAKALE YORUMLARI
FACE BOOK


ÇOK OKUNAN HABERLER
yeni izler
ANKETİMİZE KATILIN

ŞANLIURFA'DA EN ÇOK ÇALIŞAN BELEDİYE HANGİSİ ?

ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
EYYUBİYE BELEDİYESİ
HALİLİYE BELEDİYESİ
KARAKÖPRÜ BELEDİYESİ
SURUÇ BELEDİYESİ
SİVEREK BELEDİYESİ
BİRECİK BELEDİYESİ
AKÇAKALE BELEDİYESİ
VİRANŞEHİR BELEDİYESİ
CEYLANPINAR BELEDİYESİ
Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ