Bugun...
Şanlıurfa °C

08-04-2016 18:24 Kategori: SİYASET

PEKŞEN’İN YAPTIĞI ÇALIŞMALAR SONUÇ VERDİ

PEKŞEN’İN YAPTIĞI ÇALIŞMALAR SONUÇ VERDİ
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"CHP Trabzon Mv. Av. Haluk PEKŞEN sivil toplum kuruluşları, vatandaşlar ile yaptığı görüşmeler sonucunda tarafına iletilen Urfa’nın su sorununun çözümü için yaptığı çalışmalar, Parlamento gündemine taşıması, oluşturduğu kamuoyu baskısı sonuç verdi; sulama birliklerinin suları akmaya başladı. "

hibeee

PEKŞEN Şanlıurfa İl denetmenliği görevine atandıktan sonra, sulama birliklerinin sorununu Parlamento gündemine taşıdı. Çiftçiler tarımsal sulamanın elzem olduğu bu mevsimde sulama birliklerinin sularının kesik olduğunu, kanallardan suyun gönderilmediğini ya da yetersiz gönderildiğini bildirmesinin ardından PEKŞEN konuya el atarak, gerek soru önergeleri, gerek basın açıklamaları ile kamuoyunda gündem yarattı. Bu yapılan çalışmalar sonucunda sulama birliklerine su verilmesinden dolayı PEKŞEN, “sulama mevsiminde suyun olmaması çiftçileri perişan etmişti, suların akması için yaptığımız çalışmaların sonuç vermesinden Urfalı vatandaşlarımız adına çok memnun oldum” dedi.

PEKŞEN TBMM’de yaptığı basın toplantısında özellikle “Yüzde 65'i tarıma elverişli topraklardan oluşan Şanlıurfa'nın arazilerinin sulanması noktasında çiftçinin önemli sorunlarla karşı karşıya olduğunu; 12 milyon 205 bin dekar tarım alanına sahip kentin arazilerinin yalnız yüzde 20'sinin sulanabildiğini; sulama birliklerinin elektrik borçlarından dolayı yönetilemez durumda olduğunu; bunun ürün verimliliğinde ve kalitesinde düşüşe neden olduğunu; GAP Projesini yaşatmak, o projeyi devam ettirmek Türkiye'nin en büyük iddiası olması gerekirken, GAP Projesinin çakıldığını” açıklamıştı. Ayrıca PEKŞEN Başbakan’ın Bakanlar Kurulu’nu Şanlıurfa’da toplayacağını açıklamasının ardından, “Cengiz İnşaattan 425 milyon TL, viski şirketinden 500 milyon Dolar vergi borcunu bir kalemde affedip, sildiniz. Şanlıurfalı çiftçilerin elektrik ve su borcunu niye silmiyorsunuz?” diyerek, “Şanlıurfalı çiftçilerin elektrik ve su borcunu affetmelerini” istemişti.

 

 katine 3

HABERE YORUM YAZINDİĞER SİYASET HABERLERİ
FACE BOOK


yeni izler
ANKETİMİZE KATILIN

ŞANLIURFA'DA EN ÇOK ÇALIŞAN BELEDİYE HANGİSİ ?

ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
EYYUBİYE BELEDİYESİ
HALİLİYE BELEDİYESİ
KARAKÖPRÜ BELEDİYESİ
SURUÇ BELEDİYESİ
SİVEREK BELEDİYESİ
BİRECİK BELEDİYESİ
AKÇAKALE BELEDİYESİ
VİRANŞEHİR BELEDİYESİ
CEYLANPINAR BELEDİYESİ
Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ