Bugun...
Şanlıurfa °C

04-08-2015 13:40 Kategori: SEKTÖR VİZYONU

Sektör Vizyonu Sektörün Nabzını Tutuyor..!

Sektör Vizyonu Sektörün Nabzını Tutuyor..!
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Sektör Vizyonunun bu haftaki konuğu sektöre son sürat giren Şato De Villa oldu. Urfahabersitesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet GÜL soruyor, Şato De Villa İşletme Koordinatörü Veysel YAVUZER cevaplıyor. Sektöre ve Firmaya ilişkin birbirinden çarpıcı açıklamalar röportajımızın içeriğinde."

hibeee

Ahmet GÜL: Şanlıurfa’da farklı bir imaj ve farklı bir tarz ile yeni bir işletme kurdunuz. Firmanızı bize ve değerli okurlarımıza anlatır mısınız?

Veysel YAVUZER: işletmemiz temelde 7 katlı bir binadan oluşmaktadır. 350 kişilik düğün salonu, 300 kişilik alakart dünya mutfağı, 220 kişilik ocakbaşı, 150 kişilik bistro kafeler, şark odaları ve vip salonlar olmak üzere 1000 kişiye aynı anda hizmet verebilen bir kompleksten oluşmaktadır.  Tüm zevk ve tarzlara, farklı yemek ve eğlence kültürlerine hitap eden 7’den 70’e herkesin kendine göre bir şeyler bulabileceği bir mekân Şato De Villa.

Ahmet GÜL: Dünya mutfağında hangi ülkelerin ve bölgelerin yemekleri mevcut?

Veysel YAVUZER: Meksika, İtalya ve Uzakdoğu başta olmak üzere ülkemizde bilinen birçok farklı tatlar dünya mutfağımızda mevcut.

Ahmet GÜL: Şato De Villa isim, marka ve yatırım açısından yerli midir yoksa yabancı sermaye mi?

Veysel YAVUZER:  tamamen yerli. Yatırımcılarımızın tamamen kendi fikir, düşünce ve tercihleri etrafında şekillenmiş %100 yerli bir işletmedir. Yatırım sürecinde öncesinde ya da sonrasında herhangi bir şekilde kamu kredisi ve ya hibesi kullanılmamış, tamamen yatırımcılarımızın kendi öz sermayesi ile kurulmuştur.

Ahmet GÜL: Peki, büyüme ve gelişme açısından Şato De Villa’nın hedefleri nelerdir?

Veysel YAVUZER:  Şato De Villa herhangi bir Franchising markası değildir, ancak Franchising markası olmaya adaydır. Farklı tasarımları ve benzersiz hizmet anlayışı ile başta Şanlıurfa olmak üzere Bölgenin ve ilerde ülke çapına yayılacak bir Franchising markası olmak, ilde, bölgede ve Türkiye çapında şubeler açarak “Şato De Villa” ismini duyurmak firmamızın temel büyüme hedefidir.

Ahmet GÜL:  İşletmeniz şuanda tam kapasite ile hizmet vermekte midir? Hizmet yeterliliğiniz nedir?

Veysel YAVUZER:  İşletmemiz alt yapı olarak 1000 kişiye aynı anda hizmet verebilecek kapasitededir. Bu kapasiteye ve ihtiyaca cevap vermek için alt yapı olarak hazırdır. Ancak birçok işletmecinin yakındığı kalifiye eleman problemi maalesef bizde de mevcut. Şöyle diyeyim ki şuan için işletmemizin tek eksiği kalifiye eleman. Talep var, alt yapı var ama hizmeti müşterilerimiz ile buluşturacak kalifiye elaman bulmada sıkıntı yaşamaktayız. Bu nedenle öncelikle istihdam edeceğimiz elemanı burada 3 aylık bir eğitim sürecine tabii tutmayı düşünüyoruz. Burada hem işi öğrenmek isteyen hem de kendini geliştirmek isteyen elemanları farklı pozisyonlarda istihdam ediyoruz. Şuanda çalışan 60 personelimiz var. Şuan ki işletme kapasitemiz %80 civarında. Personel kadrolarımızın oturması ile birlikte %100’e ulaşacaktır.

Ahmet GÜL:  işletmenin açılışını yaptınız, ilk izlenimleriniz ne oldu?  talep anlamında “Şato De Villa” beklenen ilgiyi gördü mü?

Veysel YAVUZER:  Biliyorsunuz ramazandan 2 gün önce açılış yaptık. Ramazan ayında çok yoğun iftar programlarımız oldu. İlk ay için beklentilerimizden mahrum kalmadık ve ilerleyen zamanlar için güzel bir moral ve motivasyon verdi bize Şato De Villa. İl genelinde yaşanan sıkıntı ve problemlerden dolayı ve kalifiye eleman yetersizliğinden kaynaklı problemlerin aşılmasıyla birlikte daha güzel günler görecektir Şato De Villa.

Ahmet GÜL:  Farklı tasarımı ve tarzının dışında Şato De Villa’nın Şanlıurfa’ya getireceği bir yenilik olacak mı?

Veysel YAVUZER:  Kesinlikle. Öncelikle Şanlıurfa Şato De Villa ile konsere doyacak. Şuan için Zakkum, Halil Sezai, Yeni Türkü, Cem Adrian gibi gruplar ve sanatçılarla görüşmeler yaptık. Ortalama her ay bir konser planlıyoruz. Tüm bunları yaparken kesinlikle amacımız Şanlıurfa’nın sosyal hayatını renklendirmek.

Ahmet GÜL:  İnsanlarımızın merak ettiği, edeceği bir konu da burada verilen hizmetin fiyatı. Fiyatlandırma konusunda nasıl bir çalışma yürütüyorsunuz?

Veysel YAVUZER:  fiyatlarımız konusunda müşterilerimiz müsterih olsun. Şehrin herhangi bir yerinde orta sınıf bir lokantada yiyecekleri fiyata ocakbaşı, sıradan bir Çin lokantasında yiyecekleri fiyata Uzakdoğu yemeklerimiz mevcuttur. Orta sınıf fiyat ve birinci sınıf hizmet anlayışı ile tüm müşterilerimizi Şato De Villa’ya bekliyoruz.

Ahmet GÜL: Anladığım kadarıyla burası tamamen kurumsal kimliğini kazanmış. Röportaj yaptığımız bazı farklı yerlerde karşılaştığımız problem ise kurumsallaşma. İnsanlar, firmalar neden kurumsallaşamıyor bunun cevabını sizden alabilir miyiz tamamen kurumsal çalışan bir firmanın işletme koordinatörü olarak?

Veysel YAVUZER:  Tabi ki. Kurumsallaşamamanın önündeki en büyük problem insanların vizyon sahibi olamamaları ve güvensizlik ortamıdır. İnsanlar işletmelerine dönüp şöyle bir bakınca bu işletme gelecek vaat ediyor mu? Bunun cevabını bilmiyorlar. Şanlıurfa’da işletmeci olunmuyor, işletmeci doğuluyor. Şirketlerin çoğu aile şirketi, babadan oğla... Kazanamama problemi de olmayınca işletmelerin kurumsallaşması hayli zorlaşıyor.

“Hiçbir Marka Tesadüf Değildir.”

Mesela Şanlıurfa’da Franchising firmaları yerli firmalara göre daha kurumsal. Bunun sebebi de markaların Franchising verirken kendi tasarım ve yönetim şeklini zorunlu kılmasıdır. Şato De Villa Şanlıurfa ‘da bu feodal yapının aksine Kendi markasını oluşturmuş, sistemini tam bir kurumsal alt yapıya oturtmuştur.   Marka olmak, marka yaratmak kendiliğinden oluşan kendiliğinden gelen bir şey değildir. Yılların firması olmak sektöründe marka olmak anlamına gelmiyor. Marka olmanın zamanın ötesinde bilinmesi ve korunması gereken değerleri var.

Ahmet GÜL: Veysel bey, Şato De Villa ve sektör hakkında verdiğiniz bilgilerden dolayı teşekkür ederiz. Son olarak Şanlıurfa’ya ve müşterilerinize neler söylemek istersiniz?

Veysel YAVUZER:  Firmamız ve şahsım adına sesimizi ve bu güzel sohbeti Şanlıurfa’ya duyurduğunuz için biz teşekkür ederiz. Şunu söylemek istiyorum Şanlıurfa’ya “Markanıza Sahip Çıkın” Şato De Villa tüm samimiyeti ile Şanlıurfa’ya hizmet etmeye hazırdır.


Karaköprü/ŞANLIURFAAdres:Karaköprü, 35 Metre Yol Üzeri

Tel:0414 318 06 06

E-mail:info@satodevilla.com

 

 

 

 

 

 

 

 katine 3

Editör: Sinan YUSUFOĞLU
HABERE YORUM YAZINDİĞER SEKTÖR VİZYONU HABERLERİ
FACE BOOK


ÇOK OKUNAN HABERLER
yeni izler
ANKETİMİZE KATILIN

ŞANLIURFA'DA EN ÇOK ÇALIŞAN BELEDİYE HANGİSİ ?

ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
EYYUBİYE BELEDİYESİ
HALİLİYE BELEDİYESİ
KARAKÖPRÜ BELEDİYESİ
SURUÇ BELEDİYESİ
SİVEREK BELEDİYESİ
BİRECİK BELEDİYESİ
AKÇAKALE BELEDİYESİ
VİRANŞEHİR BELEDİYESİ
CEYLANPINAR BELEDİYESİ
Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU