Bugun...
Şanlıurfa °C

24-10-2017 07:46 Kategori: KÜLTÜR ve SANAT

HALİLİYE BELEDİYESİNDEN DUYARLILIK ÖRNEĞİ

HALİLİYE BELEDİYESİNDEN DUYARLILIK ÖRNEĞİ
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Haliliye Belediyesi, engellilerin sosyal hayat kaynaşmasını sağlamak amacıyla yürüttüğü çalışmalar kapsamında Şanlıurfa Zihinsel Engelliler Derneği üyeleri ve ailelerini, sabır makamı Hazreti Eyyup Nebi Türbesine götürdü."

hibeee

Haliliye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde gerçekleştiren kültür gezilerinde engelli bireyler de unutulmadı. Engellilerin sosyal hayata kazanımını sağlamak amacıyla yürütülen çalışmalar kapsamında Şanlıurfa Zihinsel Engelliler Derneği üyeleri ve aileleri, kültür gezisi programıyla minibüslerle Viranşehir İlçesinde bulunan Hazreti Eyyup Nebi Türbesine götürüldü. Burada; Hazreti Eyyup Peygamber, eşi Hazreti Rahime ve Hazreti Elyesa Peygamberin türbelerini ziyaret edip, dualar eden engelli bireyler ile aileleri, Sabır Taşını da görüp şifalı sudan içti. Makam ziyaretinin ardından piknik yapan engelli bireyler ve aileleri, minibüslerle tekrar kente döndü.

 

Ziyarete katılan engellilerin aileleri, Haliliye Belediyesinin sayesinde çocuklarının ve kendilerinin ilk defa Eyyup Nebi Türbesini gördüklerini ve bu nedenle Başkan Fevzi Demirkol’a teşekkür ettiklerini söylediler. Şanlıurfa Zihinsel Engelliler Derneği Başkanı Bedih Satoğlu da, üyelerine tanınan imkandan dolayı Haliliye Belediyesine teşekkür ettiklerini söyledi.

Haber Videosu
katine 3

HABERE YORUM YAZINDİĞER KÜLTÜR ve SANAT HABERLERİ
FACE BOOK


ÇOK OKUNAN HABERLER
yeni izler
ANKETİMİZE KATILIN

ŞANLIURFA'DA EN ÇOK ÇALIŞAN BELEDİYE HANGİSİ ?

ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
EYYUBİYE BELEDİYESİ
HALİLİYE BELEDİYESİ
KARAKÖPRÜ BELEDİYESİ
SURUÇ BELEDİYESİ
SİVEREK BELEDİYESİ
BİRECİK BELEDİYESİ
AKÇAKALE BELEDİYESİ
VİRANŞEHİR BELEDİYESİ
CEYLANPINAR BELEDİYESİ
Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU