Bugun...
Şanlıurfa °C

07-07-2016 22:58 Kategori: GÜNDEM ÖZEL

Bayram Harçlıklarını Ata Harcadılar

Bayram Harçlıklarını Ata Harcadılar
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Ramazan Bayramı nedeniyle çocukların vazgeçilmez tutkusu olan bisiklet turu, Şanlıurfa'da yerini atlara bıraktı."

hibeee

 

Ramazan Bayramı nedeniyle çocukların vazgeçilmez tutkusu olan bisiklet turu,Şanlıurfa'da yerini atlara bıraktı. Harçlıklarını biriktiren çocuklar bayramın üç gününde merkez Eyyübiye ilçesinde bulunan arazide ata binip tur atıyor.

Çocuklar eğlenmek, bisiklete binmek için bayram günlerini beklerken, Şanlıurfa'da ise çocuklar ata binmek için sıra bekliyor. Şanlıurfa'da at nesli olduğunu bildikleri için çocukların bu geleneği sürdürdüklerini belirten at sahibi Remzi İnanç, "Her yıl Ramazan veKurban Bayramı'nda çocuklarımızın burada eğlenmesini sağlıyoruz. 1 TL karşılığında çocukları ata bindirerek bir tur attırıp eğlendiriyoruz. Normalde biz atlarımızı hamallık işlerinde kullanıyoruz. Biz bu atların üstünde ekmek paramızı kazanıyoruz. Bayram dolaysıyla çocukları eğlendiriyoruz. Bu alanı eğlence parkına çevirmek istiyoruz. Ata binsinler, atı sevsinler o amaçla atlarımızı buraya getirdik. Şanlıurfa tarihi bir yerdir ve burada bu kültürü yaşatmak istiyoruz. 27 yaşındayım ve 27 yıldır atların içerisindeyim. Bu işi her bayram uyguluyoruz. Şimdi lunaparkımız yok. Bizler de çocukların eğlenmesi için ata bindiriyoruz." dedi.

"PARKTA DA UYUŞTURUCU MADDE KULLANANLAR VAR, ORAYA GİTMEYE KORKUYORUZ"

 

 

Karaköprü ilçesinde, Yenişehir'de oyun alanları olduğunu ancak Eyyübiye ilçesinde olmadığını belirten İsmail Türk, "Oyun alanımız var ama oyun alanı boş. Biz de atlara biniyoruz. Başka eğlencemiz yok. Bir parkımız var, parkta da uyuşturucu madde kullananlar var, oraya gitmeye korkuyoruz. Ata bindiğimiz yerde bir oyun alanı olsa çok iyi olur." dedi.Ramazan Bayramı nedeniyle çocukların vazgeçilmez tutkusu olan bisiklet turu,Şanlıurfa'da yerini atlara bıraktı. Harçlıklarını biriktiren çocuklar bayramın üç gününde merkez Eyyübiye ilçesinde bulunan arazide ata binip tur atıyor.katine 3

HABERE YORUM YAZINDİĞER GÜNDEM ÖZEL HABERLERİ
FACE BOOK


ÇOK OKUNAN HABERLER
yeni izler
ANKETİMİZE KATILIN

ŞANLIURFA'DA EN ÇOK ÇALIŞAN BELEDİYE HANGİSİ ?

ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
EYYUBİYE BELEDİYESİ
HALİLİYE BELEDİYESİ
KARAKÖPRÜ BELEDİYESİ
SURUÇ BELEDİYESİ
SİVEREK BELEDİYESİ
BİRECİK BELEDİYESİ
AKÇAKALE BELEDİYESİ
VİRANŞEHİR BELEDİYESİ
CEYLANPINAR BELEDİYESİ
Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU