Bugun...
Şanlıurfa °C

20-09-2017 08:08 Kategori: EKONOMİ

Türkiye 2019’da Hızlı Büyüme Trendine Girecek

Türkiye 2019’da Hızlı Büyüme Trendine Girecek
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Şanlıurfa Şubesi tarafından düzenlenen “Şanlıurfa Ekonomi Zirvesi'nde " Türkiye Ekonomisinin Geleceği" konulu konuşma yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Türkiye 2019’da hızlı büyüme trendine gireceğini söyledi."

hibeee

Hotel El Ruha Otel’de gerçekleşen zirveye AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Kaçar, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Vali Yardımcısı Ufuk Akıl, Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Kaya ve iş adamları katıldı. 


Türkiye'nin kendi dönemlerinde ekonomik alanda güçlendiğini, her alanda hizmetlerin ve yatırımların üst seviyeye çıktığını belirten Cevdet Yılmaz, bütün bunların temelinde de güven ve istikrarın olduğunu ifade etti.  Yılmaz,  Türkiye'nin bu gelişmeyi siyasi güven ve istikrarla başardığını dile getirdi.
İyi yönetilen  Türkiye'nin kaynaklarının bereketli hale geldiğini anlatan Cevdet Yılmaz, konuşmasını şöyle sürdürdü; "Sayın  Cumhurbaşkanımıza 2002 seçimlerinde, 'bu hedefleri gerçekleştirmek için kaynağı nereden bulacaksınız?' diye sorulduğunda, 'kaynak  Türkiye' diye cevap vermişti.. Petrol veya altın bulmadık. Kaynakları iyi yöneterek, güven ve istikrar içinde yöneterek bugünlere geldik. Bir taraftan devlet daha verimli çalışır duruma geldi diğer taraftan özel sektörün bu güven ve istikrar ortamı içindeki yatırımlarıyla birlikte Türkiye ekonomisi büyüdü. En son 15 Temmuz'da hain bir darbe girişimi yaşandı. Bu darbe girişimine rağmen Türkiye, geçen yıl 3,2 büyümeyi başardı. Bir başka ekonomide bu olsa veya 1990'lı yılların Türkiye’sinde bu yaşansa neler olurdu? Takdirini sizlere bırakıyorum. Güçlü bir hükümet olmasaydı 15 Temmuz gecesi çok farklı olabilirdi, sonrası da çok farklı olabilirdi."
Güçlü siyasi idarelerin siyasi tehditleri ortadan kaldırdığı gibi ekonomik anlamda da toparlanmayı çok hızlı bir şekilde sağlayacağını kaydeden Yılmaz,  Türkiye'nin tecrübesiyle fiilen bunu ortaya koyduğunu ifade etti.


"TÜRKİYE 2019’DA HIZLI BÜYÜME TRENDİNE GİRECEK"
Türkiye'nin, cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini benimsediğini dile getiren Yılmaz, "Artık halk, Meclisi de hükümeti de doğrudan seçebilecek. Artık hükümet kurulamaması, hükümet istikrarsızlığı, koalisyon pazarlıkları gibi kavramlar tarih olacak. Bu siyasi açıdan da ekonomik açıdan da büyük bir adımdır. Böylelikle artık istikrar kalıcı hale geldiği için ekonomi de istikrarlı hale gelecek. 2019'dan sonra  Türkiye, daha hızlı bir büyüme trendine girecek Allah'ın izniyle." diye konuştu.katine 3

Kaynak: urfadasin.com
HABERE YORUM YAZINDİĞER EKONOMİ HABERLERİ
FACE BOOK


ÇOK OKUNAN HABERLER
yeni izler
ANKETİMİZE KATILIN

ŞANLIURFA'DA EN ÇOK ÇALIŞAN BELEDİYE HANGİSİ ?

ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
EYYUBİYE BELEDİYESİ
HALİLİYE BELEDİYESİ
KARAKÖPRÜ BELEDİYESİ
SURUÇ BELEDİYESİ
SİVEREK BELEDİYESİ
BİRECİK BELEDİYESİ
AKÇAKALE BELEDİYESİ
VİRANŞEHİR BELEDİYESİ
CEYLANPINAR BELEDİYESİ
Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ