Bugun...
Şanlıurfa °C

24-01-2018 11:18 Kategori: EĞİTİM

‘’MESLEK LİSELERİ HAYATA DOKUNUYOR’’ PROJESİ

‘’MESLEK LİSELERİ HAYATA DOKUNUYOR’’ PROJESİ
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"İlimizdeki Meslek Liselerinin genç yürekli Öğrencileri İl Milli Eğitim Müdürlüğü Mesleki Eğitim Şubesi tarafından hazırlanan “Meslek Liseleri Hayata Dokunuyor “ projesiyle birçok varlıklı insanın yapması gereken insani görevi, el emeklerine sevgilerini de katarak, yardıma muhtaç ailelerin evlerine yaptıkları küçük dokunuşlarla, büyük mutluluklar katıyorlar."

hibeee

İlimizde bulunan 9’u özel olmak üzere 83 Mesleki ve Teknik Liselerin yarının mühendisleri, ustaları olacak gençleri, ilimizde muhtaç ailelerin basit onarımlarını, sıhhi tesisat, dolap, elektrik bakımı, dolap tamiri, yaşlı ve hasta bakımı, hayvan bakımı ve tarla bitkisi bilgilendirmeleri gibi konularda bir yardım kuruluşu hüviyetinde çalışmalarını sürdürüyorlar.

Konuyla ilgili görüşlerine başvurduğumuz Mesleki Liselerden sorumlu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İbrahim Canbek şunları söyledi: “Hazırlamış olduğumuz “Meslek Liseleri Hayata Dokunuyor” Projesi, öğrencilerimizin almış oldukları eğitimle ilimizde yardıma muhtaç ailelerin ihtiyaçlarını gidermede bir sosyal sorumluluk projesi olarak hayata geçirildi. Öğrencilerimiz yarıyılı tatiline girdiğimiz bu dönemde dahi bu sorumluluğun bilincinde olarak yardıma muhtaç ailelere neler yapabiliriz düşüncesiyle çalışmalarına devam ediyorlar. Urfa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerimiz tarafından birçok yardıma muhtaç ailelere kendi elleriyle yaptıkları elbise dolabı, kitaplık ve TV sehpaları gibi mobilyalarla katkıda bulundular. Proje kapsamı genişletilerek Meslek Liselerinin teknik bölümleriyle ilgili tüm konularda yardıma muhtaç aileler, öğrencilerimizin canı gönülden, sevgilerini de katarak yapacakları el emekleriyle devam edecektir. Bu projede başta öğrencilerimiz olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum.”

 

 katine 3

HABERE YORUM YAZINDİĞER EĞİTİM HABERLERİ
FACE BOOK


yeni izler
ANKETİMİZE KATILIN

ŞANLIURFA'DA EN ÇOK ÇALIŞAN BELEDİYE HANGİSİ ?

ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
EYYUBİYE BELEDİYESİ
HALİLİYE BELEDİYESİ
KARAKÖPRÜ BELEDİYESİ
SURUÇ BELEDİYESİ
SİVEREK BELEDİYESİ
BİRECİK BELEDİYESİ
AKÇAKALE BELEDİYESİ
VİRANŞEHİR BELEDİYESİ
CEYLANPINAR BELEDİYESİ
Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ