Bugun...
Şanlıurfa °C

26-06-2016 19:28 Kategori: DÜNYA

10 ülke daha AB'den ayrılmak istiyor!

10 ülke daha AB'den ayrılmak istiyor!
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"İngiltere’nin batan gemiyi terk etmesinden sonra Fransa, İtalya, Hollanda gibi 10 ülke referandumu konuşmaya başladı."

hibeee

Avrupa Birliği gemisi Yunanistan ile su almaya başladı. Uzmanlar AB'nin dağılma sürecinin hızlanacağını defalarca açıkladı. İngiltere bunu ilk gören ülke oldu ve "şiddetli geçimsizlik" günlerini beklemeden Avrupa Birliği'nden çıkma kararı aldı. Ardından Fransa (Frexit), Yunanistan(Grexit), İtalya (Italeave), Çek Cumhuriyeti (Czechout), Avusturya(Oustria), Hollanda (Nrexit), Danimarka(Dexsit), Finlandiya (Finish), Slovakya (Slovakout) ve Portekiz (Departugal), referandumu ortaya attı.

İTALYA DA AYRILABİLİR

Bu 10 ülke içindeki Avrupa Birliği karşıtlığı son dönemde çok güçlendi. İtalya ve Portekiz'in Avrupa Birliği nedeniyle krize girdi. En azından politikacılar bunun böyle olduğunu açıkladı. Fransa ve İtalya halkının yüzde 60'ının AB'den ayrılmakistediği kamuoyu yoklamalarında daha önce ortaya çıkmıştı. Ancak hem Fransızhem de İtalyan politikacılar, bu sonuçların doğru olmadığını savunarak gün kazanmak istedi.

AB KARŞITLIĞI YÜZDE 60'I BULDU

Fransa'da özellikle aşırı sağ, referandum için gösterilere başladı. Çalışma yasasını protesto edenler de "AB'yi istemiyoruz" sloganları atmaya başladı. Fransa'nın 2017 yılındaki cumhurbaşkanlığı seçiminden sonra referanduma gideceği iddia edildi.katine 3

HABERE YORUM YAZINDİĞER DÜNYA HABERLERİ
FACE BOOK


ÇOK OKUNAN HABERLER
yeni izler
ANKETİMİZE KATILIN

ŞANLIURFA'DA EN ÇOK ÇALIŞAN BELEDİYE HANGİSİ ?

ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
EYYUBİYE BELEDİYESİ
HALİLİYE BELEDİYESİ
KARAKÖPRÜ BELEDİYESİ
SURUÇ BELEDİYESİ
SİVEREK BELEDİYESİ
BİRECİK BELEDİYESİ
AKÇAKALE BELEDİYESİ
VİRANŞEHİR BELEDİYESİ
CEYLANPINAR BELEDİYESİ
Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU